Czym się zajmuję?

Od niemal 10 lat zajmuję się projektowaniem i kompleksową obsługą graficzną firm. Moim głównym zadaniem jest dbanie o identyfikację wizualną, czyli zajmuję się budowaniem czytelnej i spójnej identyfikacji rynkowej, która wyróżnia się na tle konkurencyjnych marek i tworzona jest z myślą o misji firmy, jak również o odbiorcy, który z tą misją powinien się identyfikować. Spójny system wizualny jest kluczowy dla całościowej identyfikacji, czyli komunikatu, jaki wysyła firma do potencjalnych odbiorców.

W praktyce zajmuję się projektowaniem takich elementów jak: logo/logotyp, szata graficzna materiałów promocyjnych (wizytówki, papiery firmowe i inne akcydensy), książek, katalogów i mniejszych wydawnictw (foldery, ulotki) oraz stron internetowych. W związku z tym, że moimi głównymi klientami są producenci, bardzo często projektuję opakowania na produky i całą ich identyfikację wizualną.

Pracuję zarówno dla dużych przedsiębiorstw takich jak Zenner — czyli największy producent artykułów kosmetycznych w Polsce, czy farmaceutyczna firma GAL, która jest czołowym producentem suplementów diety. Moje opakowania można spotkać w prawie każdej aptece i drogerii.

Oprócz tego wielką przyjemność sprawia mi współpraca z ludźmi, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w biznesie, tworzą nowe działalności, nowe produkty, nowe firmy. Tutaj często pomagam w badaniach rynku, w doborze odpowiednich rozwiązań marketingowych itp. To tutaj można znaleźć identyfikacje przygotowane dla trenerów personalnych, fizjoterapeutów, właścicieli sali zabaw, firm doradczych świadczących usługi w obszarze transakcji kapitałowych, czy booking book, czyli profesjonalny kalendarz dla wizażystek.

Moja praca polega przede wszystkim na słuchaniu, później na zrozumieniu oczekiwań (zarówno zleceniodawcy, jak i docelowych odbiorców produktów), dopiero na końcu znajduje się projektowanie z myślą o potrzebach moich klientów.

Z opiniami na temat mojej pracy możesz się zapoznać na podstronie referencje i na facebooku

Kim jestem?

Nazywam się Urszula Kluz-Knopek i już od niespełna 10 lat prowadzę studio graficzne, które specjalizuje się w projektowaniu identyfikacji wizualnej.

Jestem doktorem sztuki. Dyplom obroniłam na  Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu (wcześniej przez dwa na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie), absolwentką UA w Poznaniu (dyplom na wydziale Komunikacji Multimedialnej, aneks na wydziale Rzeźby i Działań Przestrzennych) oraz inżynierką informatyki.

Od 4 lat jako redaktorka naczelna prowadzę magazyn artystyczno-naukowy Woof Woof Arf Arf i kuratoruję wystawy towarzyszące wydaniu kolejnych numerów.

Z zamiłowaniem zajmuję się szeroko pojętym ruchem traktowanym jako radość z posiadania ciała. Regularnie praktykuję Movement, Jogę oraz Kettlebells.

Przez kilka lat pracowałam jako mentorka w projekcie Link do Przyszłości dla Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego finansowanego ze środków Microsoftu, który ma na celu wspieranie młodych ludzi z małych miejscowości w planowaniu ich przyszłości zawodowej w sposób szeroki i nieszablonowy, uwzględniając rozwój społeczeństwa informacyjnego i gospodarki opartej na wiedzy.

CV Urszula Kluz-Knopek