Projekty opakowań

Suplementy diety GAL

Zadanie

Rynek farmaceutyków rozwija się od wielu lat bardzo dynamicznie, co za tym idzie, na aptecznych półkach pojawia się mnóstwo różnych suplementów diety.

GAL to rodzinna firma specjalizująca się w produkcji suplementów diety naturalnego pochodzenia. Gdy zaczynaliśmy swoją współpracę, firma działała głównie na lokalnym rynku, obecnie załączone opakowania możemy znaleźć w większości polskich aptek. Dla firmy Gal zaprojektowałam kilkadziesiąt opakowań, nasza współpraca trwa od ponad 11 lat.

Realizacja

Bardzo istotny przy projektowaniu opakowania, jest wizualny komunikat. Klient po wejściu do apteki powinien od razu zauważyć przeznaczenie danego suplementu. Zwróćmy uwagę, że w aptekach produkty umieszczane są w gablotach lub na półkach za plecami aptekarza, to znaczy, że klient zwykle nie ma bezpośredniego kontaktu z produktem, dlatego tak ważnym jest komunikat umieszczony na froncie opakowania, który jest widoczny i czytelny z daleka.

Głównymi elementami opakowania jest więc duży, czytelny napis oraz grafika lub zdjęcie głównego składnika produktu, czy ilustracja ukazująca efekt działania.

Część suplementów występuje w seriach. W takich przypadkach cała seria charakteryzuje się spójnymi elementami, takimi jak analogiczna typografia, podobne umiejscowienie ważnych elementów opakowania i dobór zdjęć.

Kolejną ważną kwestią jest podkreślenie faktu, że komponentami suplementu są naturalne składniki, zioła. Od kilku lat możemy zaobserwować zwrot w kierunku naturalnych kosmetyków, suplementów diety, żywności, co warto podkreślić, myśląc o komunikacie, jaki wysyłamy do klienta, tym bardziej że główne hasło reklamowe firmy GAL brzmi „Ufamy naturze”.

Podsumowując, projekty opakowań zawierają w sobie wizualną reprezentację dwóch głównych idei przyświecających powstaniu suplementu. Są nimi zaufanie do naturalnych składników oraz pomoc w konkretnych problemach zdrowotnych.

Wszystkie projekty przeszły tak zwaną próbę czasu i od wielu lat z powodzeniem funkcjonują na polskim rynku zyskując rzeszę stałych odbiorców.


Data realizacji:
2011 – 2016


Klient:
S.P.R.P. GAL L.P.M.Ł. Marek s.j.

Youtube
Vimeo
Google Maps