Urszula Kluz (Kluz-Knopek)

Doktora
sztuki
i inżynierka
informatyki

Od 15 lat zajmuję się projektowaniem graficznym.
Połączenie sztuki i technologii pozwala osiągać wyjątkowe efekty.

Opowiedz o swoim pomyśle

Wykształcenie

Studia doktoranckie

2014 — 2019 Interdyscyplinarne Studia Doktoranckie na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu.
2013 — 2014 Intermedia na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

Studia magisterskie

2011 — 2013 Komunikacja Multimedialna (na kierunku Sztuka rejestracji obrazu) na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Dodatkowo anekst do dyplomu na wydziale Rzeźby i działań Przestrzennych.

Studia licencjackie

2008 — 2011 Komunikacja Multimedialna (na kierunku Sztuka rejestracji obrazu) na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu.

Studia inżynierskie

2004 — 2008 Informatyka ze specjalnością Grafika komputerowa, projektowanie i multimedia w Bielskiej Wyższej Szkole Biznesu i Informatyki.

Inne

2015 — 2016 Roczny kurs specjalistyczny: Dietetyka i suplementacja w sporcie
2004 — 2005 Roczny kurs specjalistyczny: Specjalista ds. fotografii reklamowej

Doświadczenie zawodowe

Euvic (wiodący w Polsce dostawca rozwiązań dla obszarze usług informatycznych)

Zajmuje się projektowaniem UI (User Interface) i UX (User Experience). Analizuję dane i wymagania biznesowe, badam potrzeby ostatecznego użytkownika. Ponadto zajmuję się budowaniem komunikacji wizualnej (logo, typografia, kolorystyka, fotoedycja), jej elementów i przygotowaniem ich pod różne media: print &digital. Pracuję, wykorzystując metodologię Design Thinking. W Euvic pracuję w projektach zgodnych z filozofią Agile.

Zenner (dystrybutor artykulów kosmetycznych i toaletowych)

Zajmowałam się dbaniem o całościową Identyfikację Wizualną firmy. Projektowałam katalogi, strony internetowe, reklamy prasowe i wszelkie inne materiały wizualne. Głównym moim zajęciem było jednak projektowanie opakowań na produkty, uwzględniając zarówno techniczne (projektowanie wykrojników), jak i graficzne rozwiązania. Zajmowałam się również wykonywaniem fotografii aranżowanych i produktowych typu packshot.

Rossmann (sieć drogerii)

W ciągu kilkuletniej współpracy z siecią Rossmann wykonywałam projekty reklam prasowych i animacji wyświetlanych w drogeriach stacjonarnych, oraz wizualizacje konkursów na portal rossmmann.pl. Ponadto zajmowałam się projektami wewnętrznych materiałów firmy np manuale.

Olga Smile (blogerka kulinarna)

Projekt serii książek kucharskich dla wiodącej blogerki kulinarnej.

GAL (producent naturalnych suplementów diety)

Współpracuję z firmą GAL od kilkunastu lat. Zajmuję się głównie projektowaniem opakowań i przygotowaniem do druku.

Galeria Piekary (galeria sztuki współczesnej)

Dla Galerii Piekary przygotowywałam materiały związane z identyfikacją wizualna wystawy Stefana Wegnera: Plakaty, reklamy prasowe, banery do mediów społecznościowych. Głównym elementem współpracy był projekt książki, albumu z z pracami artysty.

Europejskie Ugrupowanie Współpracy Terytorialnej TRITIA

Komplet dwóch śpiewników dla seniorów i osób zmagających się z demencją. Publikacje zostały opracowane w ramach projektu „Seniorzy bez granic. Wyszehradzka kooperacja na rzecz integracji seniorów”.

Mech Trowa (sklep z designem)

Projekt Brandingu stacjonarnego sklepu z polskim designem i rzemiosłem. Elementami brandingu było: logo, dobór grafik i kolorystyki, projekty akcydensów (metki, karty podarunkowe, banery, wizytówki, banery na social media) dobór papierów i rozwiązań technologicznych używanych w produkcji materiałów reklamowych.

Rewelka (sala zabaw)

Projekt Brandingu salizabaw dla dzieci. Projekt dotyczył: logo, dobóru grafik i kolorystyki, projektów akcydensów (ulotki, plakaty, zaproszenia, banery, wizytówki, banery na social media) dobór papierów i rozwiązań technologicznych używanych w produkcji materiałów reklamowych.

I Prime Jobs (biuro pośrednictwa pracy tymczasowej)

Projekt i wykonanie strony internetowej opartej na systemie zarządzania treścią CMS.

Galeria Miejska Arsenał (galeria sztuki współczesnej)

W ramach współpracy przygotowywałam materiały związane z identyfikacją wizualna wystawy Jerzego Olka: Plakaty, reklamy prasowe, banery do mediów społecznościowych. Głównym elementem współpracy był projekt książki, albumu z z pracami artysty.

Umiejętności

Tworzenie koncepcji i realizacja projektów graficznych

Szerokie doświadczenie na polu projektowania graficznego i sztuki pozwala mi na budowanie świadomej i spójnej komunikacji wizualnej. Szerokie spojrzenie, duże doświadczenie i zamiłowanie do poszukiwania nowych rozwiązań zarówno graficznych, jak i technologicznych skutkuje tworzeniem całościowych projektów.

Zarządzanie projektem i praca w zespole

Kierowałam projektami graficznymi, pracując z briefem lub metodologią Design Thinking. Mam duże doświadczenie w prowadzeniu projektów kulturalnych, przez kilka lat byłam kuratorką i redaktorką naczelną artystyczno-naukowego magazynu. Sprawnie komunikuję się zarówno z klientem, podwykonawcami, jak i członkami zespołu. Jest mi bliska filozofia Agile.

Praca mentorska i dydaktyczna

Przez kilka lat pracowałam w projekcie Link Do Przyszłości jako mentorka. Projekt był realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ze środków Microsoft. Celem projektu było inspirowanie wspieranie młodych ludzi z małych miejscowości w planowaniu ich przyszłości zawodowej w sposób szeroki i nieszablonowy, uwzględniając rozwój społeczeństwa informacyjnego i gospodarki opartej na wiedzy. Przeprowadziłam warsztaty dla kilkuset osób z kilkunastu miast Polski.

Również przy okazji organizacji wystaw indywidualnych prowadziłam warsztaty ze sztuki współczesnej.

Youtube
Vimeo
Google Maps