Booking Book kalendarz dla wisażystek

Kalendarz projektowany dla konkretnej grupy zawodowej


Data realizacji:
2017 – 2019

Klient:
Visage Shop

Zadanie

Booking book to kalendarz zaprojektowany z myślą o wymaganiach konkretnej grupy zawodowej. Stylistki, wizażystki, makijażystki, kosmetyczki, fryzjerki to bardzo specyficzne zawody, dla których zwykłe kalendarze są często niewygodne i nie spełniają swojej funkcji.

Proces

Podstawą do pracy nad projektem graficznym była rozmowa na temat wymagań i problemów związanych z użytkowaniem innych kalendarzy (dobre i złe praktyki, oczekiwane rozwiązania pomysły, budżet konkretnej grupy zawodowej). Badanie specyfiki zawodu i konkretnych sytuacji, podczas których użytkownik korzysta z publikacji (co to za sytuacje, jak funkcjonuje w nich użytkownik z publikacją). Problemy pojawiały się na wielu poziomach, począwszy od rozwiązań graficznych (zbyt mało miejsca na listy klientek, zakupów, szkice, podsumowania) po sprawy technologiczne: byt delikatny papier szybko się niszczy, często grzbiet łamie się podczas częstego użytkowania (taki kalendarz jest otwierany i zamykany kilka razy dziennie), okładka jest brudna od kosmetyków, bo nie ma możliwości mycia zwykłego papieru. U makijażystek, które dojeżdżają do swoich klientów, pojawia się problem z wagą kalendarza, każdy gram w torbie z kosmetykami ma znaczenie.

Realizacja

Na każdej stronie znajduje się podział dnia na godziny, dane klientki, rozpiska imienin, cytaty znanych osób (np. Anna Wintour, Coco Chanel, Christian Louboutin) z branży, które wybierane były z myślą o zainteresowaniach użytkowniczek Booking Booka

Sobota, dzień najbardziej pracowity, została podzielona na dwie strony z uwagi na możliwość dopisywania dodatkowych klientów (lista rezerwowa) i tzn. Eye Chartów. Eye Charty to szkice oka, na których makijażystki mogą malować i przedstawiać klientkom pomysły na makijaż. Oprócz tego na końcu każdego miesiąca znajduje się bilans zysków i strat oraz kalendarium. Kalendarium umieszczone jest w poziomie, by Booking Book mógł również sprawdzać się w roli stojącego kalendarza biurkowego. Ważnym punktem kalendarza są miejsca na całoroczne cele, spis stałych klientek i czarną listę.

Oprawa kalendarza jest bardzo trwała, wodoodporna i dość masywna, dzięki temu nie będzie się zużywała w trakcie intensywnego użytkowania.

Kalendarz ma formę segregatora z wymiennymi wkładami. Dzięki temu można nosić przy sobie tylko karty odpowiadające danemu okresowi (aktualny miesiąc). Poza tym co rok wystarczy wymieniać wkład, trwała okładka pozostaje ta sama, co jest dużą oszczędnością.

Youtube
Vimeo
Google Maps