Projekty książek kucharskich Olgi Smile

Książka kucharska blogerki kulinarnej


Data realizacji:
2010 – 2014

Klient:
Olga Smile

Zadanie

Olga Smile jest polską pionierką blogów kulinarnych, swój prowadzi od kilkunastu lat. Kilka lat temu, już jako rozpoznawalna blogerka, wpadła na pomysł stworzenia książki kucharskiej, która nosiłaby „ducha jej bloga”.

Książka okazała się sukcesem i zaowocowała wieloletnią współpracą, podczas której powstało kilka innych książek i serii książek kucharskich.

Realizacja

Książki Olgi Smile to nie tylko zbiór przepisów kulinarnych okraszonych ładnymi zdjęciami. Książki w dużej mierze oddają charakter jej bloga, który jest wypełniony jej przemyśleniami i wspomnieniami dotyczącymi gotowania, jedzenia, podróży i lokalnych produktów. Te opisy zostały wykorzystane jako wstęp do każdego przepisu kulinarnego. Zajmują dość sporo miejsca na rozkładówce, w ten sposób została nadana im waga i wartość. Dzięki temu udało się zachować wrażenie bliskości, bezpośredniego kontaktu i tworzenia więzi z czytelnikiem.

Oprócz fotografii potraw, które znajdują się zawsze po lewej stronie rozkładówki, znajdziemy zdjęcia samych produktów sfotografowanych na białym tle (tzw. paskshot). Kompozycja tych fotografii i składu tekstu dodaje książce dynamiki i zaciekawia czytelnika. Każda rozkładówka wygląda nieco inaczej, dlatego z przyjemnością przegląda się całą książkę w poszukiwaniu inspiracji. Takie rozwiązanie, choć czasochłonne i wymagające dużego nakładu pracy i wiedzy graficznej, skutkuje atrakcyjnym efektem i zachętą do częstego użytkowania książki.

Projektem i składem wszystkich publikacji zajmowała się Basia Łukasik.

Youtube
Vimeo
Google Maps