Branding dla sklepu z designem

Myśl globalnie działaj lokalnie, czyli etyczne projektowanie dla biznesu


Data realizacji:
2018

Klient:
Mech Trowa sklep z designem

Zadanie

Mech Trowa to lokalny sklep z designem. Warto zwrócić uwagę, że Ustroń to małe, prowincjonalne miasteczko. Tak więc „Mech Trowa | sklep z designem” to przede wszystkim idea edukacji celowanej na zwrócenie uwagi na wartość świadomego kupowania, które uświadamia klientowi, że to właśnie on wybierając mądrze i odpowiedzialnie ma wpływ na rozwój lokalnego rzemiosła, designu, sztuki. Wszystko tu odbywa się według zasady: myśl globalnie, działaj lokalnie. Mówiąc Mech Trowa mam na myśli szacunek dla Twórców zamiast produkcji masowej. Etykę kupowania zamiast konsumpcjonizmu. Ekologię zamiast produkowania kolejnej góry śmieci.

Firma, dla której projektowany był Logotyp działa na rynku lokalnym, stąd również pochodzi nazwa sklepu, która jest wyrażeniem gwarowym. Odbiorcą Logotypu jest klient świadomy pochodzenia produktu, jego rzeczywistej wartości rynkowej. Poprzez logotyp firma powinna się jawić jako przyjazna, uczciwa i wspierająca rękodzielników, mająca na celu nie tylko sprzedaż, ale też pomoc klientowi w jego wyborze, doradztwo i wsparcie. Stąd wybór ekologicznych papierów i druku wyłącznie jednym kolorem.

Realizacja

Miałam przyjemność projektować identyfikację wizualną, w skład której wchodziły: Logo wraz z pełną księgą znaku, dobór typografii, kolorystyki i materiałów wykorzystywanych do produkcji wizytówek, bonów upominkowych, cenówek.

Logo w swoim charakterze jest skromne i neutralne, tak by umożliwić odpowiednie wyeksponowanie produktów. Logotyp i cała identyfikacja wizualna nie powinny „walczyć” z produktami o uwagę, powinny stanowić tło i na tym polega tajemnicaich funkcjonalności. Znak zaprojektowany był z myślą o pionowym i poziomym położeniu. Dodatkowo sygnet (okrąg z literami „mt”) może funkcjonować jako samodzielny znak przy okazji małych druków i akcydensów typu długopis, cenówka itp.

Oprócz logotypu identyfikację wizualną uzupełnia seria piktogramów sugerujących asortyment sklepu. Piktogramy są ważnym elementem, szczególnie dla osób, które nie spotkały się wcześniej z lokalnym określeniem „mech trowa”.

Dobór rozwiązań produkcyjnych i papierów również nie był przypadkowy. Chcąc podkreślić wartość, jaką jest ekologia, zdecydowaliśmy się na użycie papierów z recyklingu i wyłącznie czarnej farby drukarskiej.

Mogę oczywiście wymienić wiele cech, które wyróżniają Ulę na tle innych projektantów graficznych, ale dla mnie jest przede wszystkim artystką i osobą o niespotykanej empatii. Jej nieszablonowe spojrzenie i przy tym otwartość na drugiego człowieka były mi w tym trudnym czasie bardzo potrzebne. Współpracując z Ulą, miałam wrażenie, że nie jestem tylko kolejnym klientem, ale kimś szczególnym, bo do swojej pracy podchodzi z wielkim oddaniem i zaangażowaniem. Miałam wsparcie i poczucie bezpieczeństwa na każdym etapie współpracy i dlatego polecam ją z całego serca

Monika Pilch
Właścicielka

czytaj dalej

Youtube
Vimeo
Google Maps