Branding

Mech Trowa sklep z designem

Zadanie

Mech Trowa to lokalny sklep z designem. Warto zwrócić uwagę, że Ustroń to małe, prowincjonalne miasteczko. Tak więc „Mech Trowa | sklep z designem” to przede wszystkim idea edukacji celowanej na zwrócenie uwagi na wartość świadomego kupowania, które uświadamia klientowi, że to właśnie on wybierając mądrze i odpowiedzialnie ma wpływ na rozwój lokalnego rzemiosła, designu, sztuki. Wszystko tu odbywa się według zasady: myśl globalnie, działaj lokalnie. Mówiąc Mech Trowa mam na myśli szacunek dla Twórców zamiast produkcji masowej. Etykę kupowania zamiast konsumpcjonizmu. Ekologię zamiast produkowania kolejnej góry śmieci.

Firma, dla której projektowany był Logotyp działa na rynku lokalnym, stąd również pochodzi nazwa sklepu, która jest wyrażeniem gwarowym. Odbiorcą Logotypu jest klient świadomy pochodzenia produktu, jego rzeczywistej wartości rynkowej. Poprzez logotyp firma powinna się jawić jako przyjazna, uczciwa i wspierająca rękodzielników, mająca na celu nie tylko sprzedaż, ale też pomoc klientowi w jego wyborze, doradztwo i wsparcie. Stąd wybór ekologicznych papierów i druku wyłącznie jednym kolorem.

Realizacja

Miałam przyjemność projektować identyfikację wizualną, w skład której wchodziły: Logo wraz z pełną księgą znaku, dobór typografii, kolorystyki i materialów wykorzystywanych do produkcji wizytówek, bonów upominkowych, cenówek.

Logo w swoim charakterze jest skromne i neutralne, tak by umożliwić odpowiednie wyeksponowanie produktów. Logotyp i cała identyfikacja wizualna nie powinny „walczyć” z produktami o uwagę. Logo jest jasne, czytelne i funkcjonalne. Znak zaprojektowany był z myślą o pionowym i poziomym położeniu. Dodatkowo sygnet (okrąg z literami „mt”) może funkcjonować jako samodzielny znak przy okazji małych druków, akcydensów typu długopis.
Oprócz logotypu identyfikację wizualną uzupełnia seria piktogramów sugerujących asortyment sklepu. Piktogramy są ważnym elementem, szczególnie dla osób, które nie spotkały się wcześniej z lokalnym określeniem „mech trowa”.


Data realizacji:
2018


Klient:
Monika Pilch, właścicielka sklepu

Youtube
Vimeo
Google Maps