Branding i strona internetowa

Wessberg & Terneborg

Zadanie

Wessberg & Terneborg AB to szwedzka firma zajmująca się ekskluzywnymi usługami remontowymi. W odróżnieniu od wielu innych firm działających na rynku Wotbyyg charakteryzuje się wysoką jakością usługi, doradztwem materiałowym i technologicznym oraz pomocą w zakresie projektowania wnętrz.

Realizacja

Dbałość o szczegóły wykonania, jakość używanych materiałów i elegancki design tworzą  charakterystyczny dla Szwecji bajkowy dom pełen naturalnego piękna z dbałością o każdy detal.

Wessberg & Terneborg pracują, wykorzystując naturalne surowce, dlatego w logo pojawiają się elementy zaczerpnięte ze świata przyrody (słoje drewna) umieszczone w formie prostego, geometrycznego kształtu domu.

Typografia opiera się na wyborze jasnych i pełnych światła krojów pism, które współgrają ze znakiem, są łatwe w użytkowaniu i eleganckie. Co ważne
z punktu widzenia szwedzkiego minimalizmu, litery nie mają żadnych zbędnych ozdobników.

Właściciele stawiają na minimalizm i elegancję, dlatego zdecydowaliśmy się nie wprowadzać dodatkowych kolorów do logotypu. To rozwiązanie jest bardzo użyteczne z punktu widzenia ekonomicznego użytkowania znaku (małe nadruki na koszulkach produkowane w niskich nakładach).

Najważniejszym elementem strony jest odpowiedni dobór grafik i fotografii. To one nadają klimat i opowiadają historię. Na każdej podstronie oprócz motywów przekroju drzewa zaczerpniętych z logo znajdują się zdjęcia bajecznych
domków na łonie natury fotografowane z lotu ptaka. To rozwiązanie podkreśla szacunek, jakim właściciele firmy obdarzają przyrodę zarówno jako budulec domów, jak i naszego świata.


Data realizacji:
2019-2020


Klient:
Euvic.se

Youtube
Vimeo
Google Maps